Jdi na obsah Jdi na menu

Soutěž O putovní pohár města Dačice 2016

20. 2. 2017

V sobotu 30. dubna 2016 se na kynologickém cvičišti v Zahrádeckém lese v Dačicích uskutečnil již 26. ročník soutěže ,,O putovní pohár města Dačice v kategorii ZVV 1 – 3 disciplíny stopa, poslušnost, obrana a samostatně v kategorii stopa dle ZVV1, poslušnost dle ZVV 1, obrana dle ZVV1.

Soutěže se zúčastnilo 25 závodníků.

V hlavní kategorii ZVV1 soutěžilo 10 závodníků. První místo obsadil pan Josef Machát s fenkou Wega Leryka z Nových Hradů, stal se  absolutním vítězem letošního ročníku a odvezl si putovní pohár soutěže.  V této kategorii bojoval za ZKO Dačice Radek Sobotka se svým psem Abadym z Kralické tiskárny, který skončil na pěkném 5. místě (stopa 73, poslušnost 96,  obrana 95).

V kategorii stopa dle ZVV1 soutěžilo 5 závodníků. Tuto kategorii vyhrál pan Ladislav Pánek z Rapotic se svým psem Xpertem Zelousem z kovárny.

V kategorii poslušnost dle ZVV1 vyhrála pani Vladimíra Garajová se psem Chardonnym  Orrylordemblackem z Věrřní. Za ZKO Dačice soutěžil v této kategorii Jan Cimbůrek se svým mladým psem Samem (8. místo) a Jakub Kněžíček s fenkou Nelly si vybojovali  7. místo.

Poslední samostatnou kategorií obranu dle ZVV1 vyhrála s 93 body dačická dvojice Anna Štěbetáková  s fenkou Bárou z Edenu.

Celý sobotní den panovala mezi soutěžícími příjemná, sportovní atmosféra, podporovaná stánkem plných báječných cen od sponzorů soutěže.  Předávání cen se zúčastnil pan starosta města Dačice pan ing. Karel Macků s místostarostou Bc. Miloš Novák.

Základní kynologická organizace Dačice děkuje městu Dačice za podporu a velké doděkuvání patří všem sponzorům soutěže.

Akci podpořili: město Dačice, firma HAPPYDOG, firma JUKO s.r.o., ZEMOS Dačice s.r.o., BIOFARM Dačice s.r.o., Veterinární ordinace Havlíčkovo náměstí, Dačice, Matoušek – kamenictví, Centropen Dačices.r.o., Zahradnictví v Kaštanech s.r.o. Dačice, Jemča Jemnice, Tesařství Radek Sobotka Telč, Izolace Diviš, Velux Česká republika, s.r.o., Wurth, spol. s. r. o., Jaroslav Pokorný, ZD Hříšice, firma Propesko ,Jan Cimbůrek, Vojta Marek – Sportlov Dačice, soukromý zemědělec pan Kolba, Pekárna Dačice – Rostislav Homolka, Spparkasse Dačice, Josef Poukar - Malý Pěčín.