Jdi na obsah Jdi na menu
 

O nás

Kynologický klub ZKO Dačice je zaměřen na sportovní výcvik psů, umožňuje zájemcům, kteří s výcvikem začínají, seznámení se základními výcvikovými metodami (provedení cviků, povelů apod.) a následovně zvládnutí základní ovladatelnosti psa.

Zkušenější členové mají možnost věnovat se náročnějšímu sportovnímu výcviku, včetně přípravy svého psa na různé závody, soutěže a zkoušky z výkonu podle národních a mezinárodních řádů. (NZŘ, IPO).

Našim cílem je výcvik psa a tím podstupovat vzdělání, jehož cílem je nejvyšší harmonie mezi člověkem a psem. K celkové souhře může dojít pouze, pokud se člověk (psovod) co možná nejvíce vcítí do psa a jeho potřeb.

ZKO Dačice bylo založeno v roce 1977, tehdy klub pracoval pod hlavičkou Svazarmu. Prvním předsedou organizace byl Josef Račický. Kynologové se scházeli u Třech křížů nad Klášterem. Od roku 1990 kynologický klub spadá pod Český kynologický svaz (ČKS) a řídí se jeho stanovami. V roce 1989 se klub přestěhoval do areálu v Zahrádeckém lese u Dačic, kde působí dodnes. Naši členové se účastní oblastních i vrcholových sportovních soutěží, závodů, výstav a někteří se věnují chovatelské činnosti. Od roku 1990 každoročně pořádáme soutěž "O putovní pohár města Dačice“, která probíhá podle národního řádu. Soutěže se účastní kynologové ze všech koutů republiky.

Pravidelně provádíme ukázky z výcviku psů (stopa, poslušnost, obrana) na různých veřejných akcích a účastníme se také dalších dobročinných akcí.

stazeny-soubor--1-.jpg

 
 

Portrét


 

Kontakt

Český kynologický svaz ZKO Dačice

Dačice III č.ev. 100
380 01 Dačice

Kontakt:
Štěbetáková Anna
Za lávkami 299/III
380 01 Dačice
Tel: +420 728 350 870
Email: annastebetakova@seznam.cz


Statistiky

Online: 1
Celkem: 23473
Měsíc: 300
Den: 11